Targi, Konferencje

XIX Seminarium Szkoleniowe Nowoczesne Trendy w Obróbce Cieplnej

We wrześniu tego roku, w urokliwym Pałacu Mierzęcin odbędzie się już XIX Seminarium Szkoleniowe poświęcone „Nowoczesnym Trendom w Obróbce Cieplnej“ pod banderą światowego giganta obróbki cieplnej SECO/WARWICK, który od 25 lat definiuje te technologie.
Od samego początku filozofia działania SECO/WARWICK była oparta na rozwoju produktów

II Konferencja "Odlewnictwo- Technologia- Praktyka- Ekologia" Instytutu Odlewnictwa z Krakowa.

W dniach od 7 do 9.10.2015 roku odbędzie się w Zakopanym II Konferencja "Odlewnictwo- Technologia- Praktyka- Ekologia" Instytutu Odlewnictwa z Krakowa. Zakres tematyczny Konferencji obejmuje:
- Stopy odlewnicze specjalnego przeznaczenia
- Niekonwencjonalne metody topienia i odlewania
- Ekonomiczne i ekologiczne aspekty produkcji
- Gospodarka materiałami odpadowymi
Nadrzędnym celem konferencji jest wymiana osiągnięć i doświadczeń w zakresie technologii odlewniczych oraz przedstawienie problemów związanych z wytwarzaniem odlewów.

Piece Przemysłowe & Kotły patronem medialnym THERMPROCESS DUSSELDORF

Nasze czasopismo Piece Przemysłowe & Kotły jest patronem medialnym największych targów procesów termicznych w Europie Thermprocess w Dusseldorfie
Targi GIFA/METEC/THERMPROCESS/NEWCAST to wiodąca grupa branżowych imprez targowych, która cyklicznie
(co 4 lata) odbywa się w Zagłębiu Ruhry, wielkim, przemysłowym regionie Niemiec o bogatej historii. Każdorazowo targi te tworzą unikatowe w skali światowej powiązanie ze sobą branżowych sektorów tematycznych, które wzajemnie się uzupełniają i są wobec siebie komplementarne.

IV Międzynarodowe Sympozjum Technologii Hybrydowych w Obróbce Cieplnej i Powierzchniowej.

W dniach 06-08 maja 2015 r. (środa - piątek) AMP Sp. z o.o. organizuje IV Międzynarodowe Sympozjum Technologii Hybrydowych w Obróbce Cieplnej i Powierzchniowej.
Zaproszenie, harmonogram sympozjum i formularz zgłoszeniowy przedstawiamy w załączeniu

IV Międzynarodowe Sympozjum Technologii Hybrydowych w Obróbce Cieplnej i Powierzchniowej.

W dniach 06-08 maja 2015 r. (środa - piątek) AMP Sp. z o.o. organizuje IV Międzynarodowe Sympozjum Technologii Hybrydowych w Obróbce Cieplnej i Powierzchniowej.
Zaproszenie, harmonogram sympozjum i formularz zgłoszeniowy przedstawiamy w załączeniu

XVI Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Materiały ogniotrwałe: wytwarzanie, metody badań, stosowanie”

Pragniemy poinformować, że w dniach 20-22go maja 2015 r. w Wiśle Jaworniku w Hotelu Stok odbędzie się XVI Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Materiały ogniotrwałe: wytwarzanie, metody badań, stosowanie".

XVIII Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki ENEX, XIII Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX - Nowa Energia oraz XVI Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH.

Zapraszamy na „kieleckie spotkania z energią” - już 5 marca w Targach Kielce rozpoczynają się XVIII Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki ENEX, XIII Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX - Nowa Energia oraz XVI Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH.

Konferencja Naukowa pt. „Energia i Środowisko w technologiach materiałów budowlanych, ceramicznych, szklarskich i ogniotrwałych”, 21.05 – 23.05.2014 Szczyrk

Miło nam poinformować, iż w roku bieżącym Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych po raz VII podejmuje się zorganizowania Konferencji Naukowej pt. „Energia i Środowisko w technologiach materiałów budowlanych, ceramicznych, szklarskich i ogniotrwałych”, która odbędzie się w terminie 21.05 – 23.05.2014 r. w hotelu Klimczok w Szczyrku. W konferencji biorą udział przedstawiciele jednostek naukowych krajowych i zagranicznych oraz sektor przemysłowy.

Targi Technik Kotłowych, Procesów Cieplnych i Wody Przemysłowej – easyFairs® WATER&HEAT

4 i 5 czerwca 2013 r. w Hali Targów w Krakowie na ulicy Centralnej 41a, odbędzie się II edycja targów technik kotłowych, procesów, cieplnych i wody przemysłowej – WATER&HEAT. To pierwsza impreza o tematyce ciepłowniczej w Polsce.
W ramach targów zaprezentowane zostaną:
• Urządzenia wytwórcze: kotły, paleniska, turbiny.
• Urządzenia i układy pomocnicze: systemy uzdatniania wody technologicznej, obiegu powietrza i spalin.
• Systemy klimatyzacji precyzyjnej, absorpcyjnej i solarnej.
• Aparatura, rurociągi, zbiorniki.
• Urządzenia pomiarowe, monitorujące i sterujące.

5 jubileuszowe Międzynarodowe Targi Stali, Metali Nieżelaznych, Technologii i Produktów

Międzynarodowe Targi Stali, Metali Nieżelaznych, Technologii i Produktów SteelMET to wydarzenie poświęcone hutnictwu stali i metali nieżelaznych, ofercie stalowych centrów serwisowych, dystrybucji wyrobów hutniczych: blach, prętów i rur, technologiom, urządzeniom i najnowszym rozwiązaniom dla przemysłu hutniczego oraz aparaturze kontrolno-pomiarowej.

Po raz drugi w ramach wystawy można będzie obejrzeć Salon Recyklingu Metali Scrap EXPO, będący odpowiedzią na wciąż wzrastające zainteresowanie problematyką przetwarzania i ponownego wykorzystania surowców .