Wydarzenia

Obchody 25 lecia istnienia firmy SECO/WARWICK

W dniu 31 maja 2016 roku firma SECO/WARWICK będzie obchodzić 25-lecie istnienia. Okrągła rocznica jest okazją do spotkania się, wspomnień i podsumowań oraz pokazania osiągnięć i przyszłości firmy, stąd uroczystość połączona zostanie z otwarciem nowoczesnego laboratorium R&D oraz pokazem nowoczesnych rozwiązań z zakresu automatyki przemysłowej.

II Konferencja "Odlewnictwo- Technologia- Praktyka- Ekologia" Instytutu Odlewnictwa z Krakowa

W dniach od 7 do 9.10.2015 roku odbędzie się w Zakopanym II Konferencja "Odlewnictwo- Technologia- Praktyka- Ekologia" Instytutu Odlewnictwa z Krakowa. Zakres tematyczny Konferencji obejmuje:
- Stopy odlewnicze specjalnego przeznaczenia
- Niekonwencjonalne metody topienia i odlewania
- Ekonomiczne i ekologiczne aspekty produkcji
- Gospodarka materiałami odpadowymi
Nadrzędnym celem konferencji jest wymiana osiągnięć i doświadczeń w zakresie technologii odlewniczych oraz przedstawienie problemów związanych z wytwarzaniem odlewów.

Jubileusz 60-cio lecia Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla

W dniu 24.04.2015 w Teatrze Nowym w Zabrzu odbyła się Uroczysta Gala Jubileuszu 60-cio lecia Instytutu. W pierwszej części uroczystości miała miejsce debata naukowo-gospodarcza w trakcie której swoje prezentacje przedstawili, reprezentujący IChPW, prof.Jarosław Zuwała, Tomasz Chmielniak, Sławomir Stelmach oraz Ludwik Kosyrczyk. Następnie odbył się panel ekspertów prowadzony przez Adama Sojkę (TVP) a udział w dyskusji wzięli: profesor Tomasz Szmuc - prorektor ds.

Inteligentna koksownia spełniająca wymagania najlepszej dostępnej techniki

W dniu 01.04.2015 r. w Instytucie odbyła się konferencja prasowa podsumowująca trwający od 6 lat Projekt "Inteligentna koksownia spełniająca wymagania najlepszej dostępnej techniki". Projekt "Inteligentna koksownia..." jest wzorcowym przykładem współpracy sfery nauki i przemysłu. Projekt był realizowany z przemysłem i dla przemysłu, a przez to dla dobra polskiej gospodarki.

Unikalność Projektu "Inteligentna koksownia..." wyrażała się przede wszystkim w tym, że projekt był:

Unikatowy w powojennej historii, ukierunkowany na wsparcie koksowni

IV Międzynarodowe Sympozjum Technologii Hybrydowych w Obróbce Cieplnej i Powierzchniowej.

W dniach 06-08 maja 2015 r. (środa - piątek) AMP Sp. z o.o. organizuje IV Międzynarodowe Sympozjum Technologii Hybrydowych w Obróbce Cieplnej i Powierzchniowej.
Zaproszenie, harmonogram sympozjum i formularz zgłoszeniowy przedstawiamy w załączeniu.

XVI MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA NAUKOWA „Materiały ogniotrwałe: wytwarzanie, metody badań, stosowanie” Wisła-Jawornik 20–22.05.2015

Pragniemy poinformować, że w dniach 20-22go maja 2015 r. w Wiśle Jaworniku w Hotelu Stok odbędzie się XVI Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Materiały ogniotrwałe: wytwarzanie, metody badań, stosowanie".

XVIII Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki ENEX, XIII Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX - Nowa Energia oraz XVI Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH.

Zapraszamy na „kieleckie spotkania z energią” - już 5 marca w Targach Kielce rozpoczynają się XVIII Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki ENEX, XIII Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX - Nowa Energia oraz XVI Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH.

Targi Stali, Metali Nieżelaznych, Technologii i Produktów SteelMET 2014.

W dniach 14-16 października 2014 roku odbędzie się kolejna edycja Targów Stali, Metali Nieżelaznych, Technologii i Produktów SteelMET 2014. Wydarzenie to zostanie zorganizowane w Centrum Targowo – Konferencyjnym Expo Silesia w Sosnowcu.

XVII Seminarium “Nowoczesne Trendy w Obróbce Cieplnej” 23-25 września 2014 Zielona Góra, Polska

XVII Seminarium “Nowoczesne Trendy w Obróbce Cieplnej” 23-25 września 2014 Zielona Góra, Polska

Serdecznie zapraszamy na 17 edycję Seminarium “Nowoczesne Trendy w Obróbce Cieplnej”, które odbędzie się 23-25 września 2014 w DANA**** Hotel&SPA w Zielonej Górze.

DANA**** Hotel & SPA
Al. Wojska Polskiego 79
65-762 Zielona Góra

www.danaspa.pl

KONFERENCJA NAUKOWA Energia i Środowisko w technologiach materiałów budowlanych, ceramicznych, szklarskich i ogniotrwałych”, 21.05 – 23.05.2014 r.,Szczyrk.

Miło nam poinformować, iż w roku bieżącym Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych po raz VII podejmuje się zorganizowania Konferencji Naukowej pt. „Energia i Środowisko w technologiach materiałów budowlanych, ceramicznych, szklarskich i ogniotrwałych”, która odbędzie się w terminie 21.05 – 23.05.2014 r. w hotelu Klimczok w Szczyrku. W konferencji biorą udział przedstawiciele jednostek naukowych krajowych i zagranicznych oraz sektor przemysłowy.